ندا مهدیوند 34 روز پیش
بازدید 195 بدون دیدگاه

غذا هایی که جنین را با احتمال سقط مواجه مینماید

آیا شما مواد غذایی که موجب سقط جنین میشود را میشناسید؟ شما زن باردار که همه کار در راستای سلامتی جنین خود در پیش میگیرید. به منظور حفظ جنین خود و پیش گیری از سقط جنینتان باید در مصرف نمودن برخی مواد غذایی بسیار جوانب احتیاط را رعایت نمایید. ما در این قسمت از لوکسیون تمایل داریم شما را با غذا هایی که جنین را با احتمال سقط مواجه مینماید، آشنا سازیم.
به شما توصیه میکنیم تا پایان متن همراه ما باشید.

((غذا هایی که جنین را با احتمال سقط مواجه مینماید))

یک فهرست از مواد غذایی و خوراکی که منجر به سقط جنین میگردد:

سبزیجاتی که شست و شو نشده است؛

سبزیجات شست و شو نشده، به عبارتی اوّلین مواد غذایی است که منجر به سقط جنین میگردد. به طور قطع، سبزیجات برای حفظ سلامتی انسان مفید میباشد. به عبارتی سبزیجات میتوانند به ما در پیش گیری از عفونت ها و بیماری های بسیار، بدون مصرف مُسکن ها و قرص ها کمک نمایند.

((بنابراین شما مادران عزیز باید سبزیجات مصرف کنید آن هم به صورت شست و شو شده.))

ماهی که جیوه دارد!

ماهی که به مقدار زیاد جیوه دارد، از جمله مواد غذایی بسیار مضر به جهت سقط جنین است. مادران عزیز شما نباید از این گونه ماهی ها مصرف نمایید. چرا که جیوه به هنگام بارداری موجب، آسیب مغزی و به عقب افتادن رشد جنین میشود.

از جمله ماهی های جیوه دار عبارتند از؛
ماهی خال، خالی.
ماهی کوسه.
ماهی دزد دریایی.
کنسرو ماهی نیز میزان جیوه ی کمتری را در خود دارد. ولی ما نیز در لوکسیون توصیه میکنیم، خانم های باردار از مصرف کنسرو ماهی اجتناب ورزند.

((خانم های باردار عزیز، از مصرف ماهی های خام اجتناب ورزید.))

چرا که ماهی که خام است، از جمله غذا هایی که جنین را با احتمال سقط مواجه مینماید، است.

نوشیدنی های کافئین دار، ممنوع!

درست است، بخش اعظمی از دانشمندان چنین بیان مینمایند که، مصرف مقداری کافئین برای آرامش مناسب است. برخی دیگر از دانشمندان بر این باور هستند که مصرف کافئین میتواند منجر به سقط جنین شود. از این جهت بهتر است بانوان باردار در 90 روز اوّل بارداری خود، از مصرف کافئین دوری کنند.

صدف خام نخورید؛

توجه داشته باشید که، بسیاری از بیماری های مربوط به غذا های دریایی و انسان ها، به دلیل خام بودن آنهاست. پخت و پز غذا های دریایی میتواند از انتقال بسیاری از بیماری ها خودداری نماید. ولی توجه داشته باشید که پخت و پز نمیتواند از انتقال بیماری های مربوط به جلبک قرمز خودداری کند.
شما بانوان باردار نباید غذاهای این چنینی مصرف کنید. خواهشاً فکر مصرف صدف خام را از ذهن خود به دور کنید.

شیر غیر استاندارد و غیر پاستوریزه مصرف نکنید؛

شیر غیر پاستوریزه نوعی باکتری با نام لیستریا دارد. آن نیز از جمله عوامل حائز اهمیت در سقط جنین شناخته شده است. چرا که لیستریا قابلیت ورود به جفت را دارد و میتواند جنین مادر را به خود آلوده کند. در نهایت عفونت و بیماری را برای جنین شما به دنبال دارد.

((از این جهت شما مادران عزیز باید شیر پاستوریزه را در فهرست غذایی خود جای دهید.))

مواد خوراکی دریایی دودی؛

مواد خوراکی دریایی دودی از جمله دیگر مواد غذایی است که بانوان باید از مصرف آن دوری کنند. چرا که ممکن است این نوع مواد خوراکی با لیستریا که در قسمت بالا توضیح دادیم، آلوده شده باشند. بنابراین شما در مصرف مواد خوراکی دریایی دودی یا باید آن را بسیار، بسیار پخت نمایید و یا از مصرف آن دوری کنید.

خرید گوشت گاو با دقت فراوان؛

شما باید به هنگام خرید گوشت گاو، بسیار دقت کنید. چرا که به هنگام خرید گوشت گاو به گونه ی منجمد، ممکن است آن نیز به باکتری لیستریا، آلوده باشد. شما باید به هنگام مصرف گوشت گاو، آن را در آب جوش قرار دهید و به خوبی بجوشد. چرا که باکتری ها باید از بین برود. شما باید به هنگام مصرف گوشت آن را تا حد کامل بپزید. از این جهت چنانچه شما تمایل دارید، گوشت گاو مصرف نمایید، باید آن را به صورت کامل و با دقت پخت و پز نمایید.

میوه آناناس!

شاید برای شما غیر قابل باور باشد. امّا گاه برخی از مادران سعی میکنند با نوشیدن آب آناناس، دوران بارداری آسان تری را برای خود رقم زنند. امّا بهتر است بدانید که آناناس از جمله مهم ترین مواد غذایی میباشد که برای شما در دوران بارداری مضر است. حال ممکن است شما سؤال کنید که چرا و چگونه؟ آناناس دارای برملائین میباشد که منجر به نرم شدن انقباض های دهانه رحم میگردد و یک ماده تولید میکند که منجر به سقط جنین مادران میشود. از این جهت ما به شما در لوکسیون توصیه میکنیم، در 90 روز اوّل بارداری اصلاً آناناس و آب آناناس مصرف ننمایید. پس از آن میتوانید مقداری کم از آن را در برنامه ی غذایی خود جای دهید.

پاپایا مصرف نکنید؛

و همچنین پاپایا به ویژه پاپایای سبز برای بانوان باردار بسیار خطرناک است. بخش اعظمی از زنان باردار به علّت برخورداری از تجربه ی کم از پاپایای سبز به منظور تهیه ی وعده های غذایی خود استفاده مینمایند. آیا شما با دلیل مضر بودن پاپایای نارس آشنا هستید؟ توجه داشته باشید که پاپایا یک آنزیم، در بردارد که میتواند منجر به منقبض گردیدن رحم شود. در نهایت سقط جنین شما را به همراه آورد.

((به همین دلیل است که ما به جهت حفظ ایمنی مادران عزیز، توصیه میکنیم از پاپایای نارس استفاده ننمایند.))

سیب جنگلی نخورید!

سیب جنگلی مزه ای تلخ و شیرین دارد و حسابی میتواند یک وعده ی غذایی شما را تأمین بنماید. ولی توجه داشته باشید که این میوه برای زنان باردار توصیه نمیشود. چرا که با توجه به تحقیقات صورت گرفته این میوه، منجر به تحریک گردیدن رحم و سرعت در انقباض آن میگردد. در نهایت سقط جنین و زایمان زود رس را به همراه می آورد.

سیب زمینی جوانه زده را مصرف نکنید؛

آیا شما میدانید، سیب زمینی جوانه زده برای تمامی افراد مضر است؟ چرا که دربرگیرنده سم هایی میباشد که برای سلامتی تمامی افراد زیان آور است. به خصوص وجود سولانیون در سیب زمینی جوانه زده بر مقدار رشد جنین تأثیر گذار است. به همین دلیل است که خانم های باردار باید مصرف آن را از برنامه ی غذایی خود حذف نمایند.

هلو نخورید؛

همانطور که همگی از مزه ی هلو باخبر هستید، هلو میوه ای شیرین و گرم میباشد. به همین دلیل مصرف بیش از حد معقول آن منجر به ایجاد خونریزی در زن باردار میشود. علاوه بر آن پرز موجود بر روی پوست هلو ممکن است موجب، ایجاد خارش در گلوی مادران شود.

((به همین جهت شما مادران باید از مورد مصرف قرار دادن میوه ی هلو در دوران بارداری دوری نمایید.))

ماهی که به صورت کنسرو است؛

ممکن است شما مادران به ماهی علاقه ی بسیاری از خود نشان دهید. ولی توجه داشته باشید که شما نیز باید ماهی به صورت کنسرو شده را از خاطر خود پاک کنید. چرا که شما نیز ممکن است درگیر آلودگی های موجود در ماهی گردید. به عبارتی ماهی غذایی سرشار از پروتئین و ویتامین است. شما نیز لازم است به طور کامل مصرف ماهی را از ذهن خود به دور کنید. به ویژه ماهی هایی که به صورت کنسرو هستند. چرا که ماهی های کنسرو شده دارای مواد نگهدارنده، نمک و … میباشد.

به تخم مرغ و مرغ خام بی توجه نباشید؛

همانگونه که بیان نمودیم، لازم است شما از سرو نمودن مواد غذایی خام اجتناب نمایید. شما نیز به هنگام مصرف مرغ و تخم مرغ لازم است آنها را به طور کامل بپزید. تا باکتری های موجود در آن کاملاً از بین برود.

مصرف پنیر نرم را کنار بگذارید؛

توجه داشته باشید که شما نیز باید از مصرف پنیر نرم اجتناب نمایید. چرا که پنیر نرم از شیر غیر پاستوریزه تهیه میشود. شما که از یاد نبرده اید، مصرف شیر غیر پاستوریزه برای شما ممنوع است.

آبمیوه هایی که به صورت کنسرو میباشند؛

عقل انسان ایجاب مینماید که در دوران بارداری بهتر است از مواد غذایی خانگی استفاده شود. شما میتوانید آبمیوه های تهیه شده در خانه را جایگزین آبمیوه های کنسرو شده نمایید.

چرا که آبمیوه های کنسرو شده از جمله غذا هایی که جنین را با احتمال سقط مواجه مینماید، است!

دانه های غوره و زرشک را فراموش کنید؛

ممکن است ویار بانوان باردار به گونه ای باشد که مواد غذایی ترش مزه را بطلبد. توجه داشته باشید که شما نباید دانه های زرشک و غوره مصرف کنید. چرا که ممکن است سقط جنین شما را به دنبال آورد.

پونه و بابونه مصرف نکنید؛

برگه های پونه و بابونه برای بانوان باردار ممنوع میباشد. بنابراین شما نیز باید در دوران بارداری مصرف پونه و بابونه را فراموش کنید.

مصرف بیش از حد تعادل گلپر؛

شما باید در دوران بارداری، به ویژه 90 روز اوّل بارداری از مصرف پودر گلپر اجتناب ورزید.

ادویه دارچین؛

بنا بر آنچه که از سوی محققان بیان شده است، لازم میباشد مادران از مصرف ادویه ی دارچین در زمان بارداری خود دوری نمایند. چرا که ممکن است مصرف ادویه دارچین خطر زایمان زود هنگام را به دنبال داشته باشد.

پودر آویشن مصرف نکنید؛

درست است، شاید برای شما مادران جای سؤال باشد که چرا باید مصرف آویشن را کنار بگذارید. این گیاه خوش بو، در اغلب موارد به عنوان چاشنی در کنار غذاها سرو میشود. امّا چه میشود کرد، مصرف آن برای مادران باردار ممنوع است.

چای و قهوه بیش از حد تعادل ممنوع!

شما باید قهوه و چای را در حد تعادل خود به مصرف رسانید. چرا که مصرف بیش از حد آن دو میتواند سقط جنین شما را به همراه آورد. به ویژه چای که دارای مقدار زیادی فلوراید میباشد و از جذب گشتن آهن در بدن مادر پیش گیری مینماید. شما نباید در دوران بارداری کم خونی را تجربه کنید. از سویی دیگر کافئین موجب افزایش تپش قلب شما میشود.

از مصرف غذاهای خام اجتناب ورزید؛

دوری از مصرف غذا های خام برای مادران باردار امری ضروری تلقی میشود. غذا های خام مقدار زیادی ویروس و باکتری دارند و میتوانند زندگی جنین کوچک شما را به خطر اندازند.

خربزه تلخ، نخورید؛

خربزه ی تلخ منجر به سقط جنین مادران باردار میشود.
فراموش نکنید که خربزه ی تلخ شامل؛
ویتامین B.
آهن.
پتاسیم.
منیزیم.
منگنز.
میباشد. از این جهت میوه خربزه تلخ موجب افزایش میزان مواد مغذی بدن و نیز بیشتر شدن سیستم ایمنی بدن میشود. ولی توجه داشته باشید که، خربزه تلخ گاه ممکن است منجر به انقباض در رحم شود و نهایتاً خونریزی در مادران را به همراه آورد. از سویی ممکن است رحم مادر در اثر مصرف خربزه تلخ تحریک گشته و زایمان زود هنگام را به دنبال آورد.

سوسیس و کالباس نخورید؛

از آنجا که سوسیس و کالباس گوشت فرآوری شده میباشد، شما نباید از آن استفاده کنید و در برنامه ی غذایی خود جای دهید. چرا که سقط جنین شما را به دنبال می آورد.

ویتامین A؛

در دوران بارداری، شما مادران نباید بیش از حد معقول ویتامین A مصرف کنید.

جگر حیوانات را نخورید؛

ممکن است شما به جگر حیوانات و خوردن آن از خود علاقه نشان دهید. ولی توجه داشته باشید که اگر جگر آلوده باشد، ممکن است انواع سم ها را داشته باشد. از سویی جگر حیوانات دارای مقدار زیادی ویتامین A است. شما که فراموش نکردید ما در قسمت فوق چه گفتیم.

بهتر است شما دوستان، با ورزش هایی که ممکن است منجر به سقط جنین شما شود، آشنا گردید. ما در متن مقاله بعدی خود شما را به خوبی با این موضوع آشنا خواهیم ساخت.

ورزش-هایی-که-ممکن-است-منجر-به-سقط-جنین-شود

جو نخورید؛

جو از جمله غلاتی میباشد که غالباً به مواد خوراکی مغذی تبدیل میگردد. توجه داشته باشید که مصرف جو ممکن است محرکی برای تحریک عضله های رحم باشد.

گیاه آلوئه ورا؛

قطعاً شما میدانید که بسیاری از بانوان از گیاه آلوئه ورا تحت عنوان پاکسازی برای زیبا سازی پوست خود استفاده میکنند. درست است، گیاه آلوئه ورا به منظور رفع چین و چروک صورت بسیار مناسب است. از سویی شما مادران باردار، نباید غذاهای تهیه شده از آلوئه ورا را مصرف کنید. زیرا ممکن است، خونریزی رحم شما را به دنبال آورد.

مصرف زعفران؛

شما مادران نباید در دوران بارداری به ویژه 90 روز اوّل زعفران مصرف کنید.

چای سبز و نوشیدن آن بیش از حد تعادل؛

شما مادران باید آگاه باشید که، چای سبز را نباید بیش از یک مرتبه در روز بنوشید. چرا که مقدار کافئین موجود در چای سبز بسیار است. در صورتی که شما بیشتر از یک مرتبه در طول روز چای سبز بنوشید ممکن است، جنین شما سقط شود.

دانه کنجد به همراه عسل؛

شما نباید بیش از حد از کنجد استفاده کنید به ویژه کنجد به همراه عسل. چرا که آن نیز یک مواد غذایی بسیار، بسیار خطرناک است، ممکن میباشد سقط جنین شما را به همراه آورد.

بنابراین میتوان چنین گفت که، دانه کنجد به همراه عسل، از جمله غذا هایی که جنین را با احتمال سقط مواجه مینماید، است.

ویتامین C؛

توجه داشته باشید که مصرف غذاهایی که با ویتامین C غنی شده اند، بر تخمک گذاری و همچنین دوره ی عادت ماهیانه اثر میگذارد. همچنین بسیاری از اشخاص بر این اعتقاد هستند که، دوز زیاد ویتامین C میتواند سقط جنین مادر را به دنبال آورد.
و نهایتاً؛
کرفس و گشنیز ممنوع.
و در ماه های پایانی بارداری، از مصرف کردن مواد خوراکی ترش و غلیظ دوری کنید.

نکات پایانی:

دوستان عزیز ما در این متن سعی نمودیم، شما را با غذا هایی که جنین را ممکن است با احتمال سقط رو به رو نماید، آشنا سازیم. شما میتوانید، با رعایت موارد ذکر شده در قسمت فوقانی، بهترین دوران بارداری را پشت سر گذارید.

از شما عزیزان خواستار هستیم نظرات خود را در راستای رضایت خود از مطالب فوق بیان نمایید. ((ممنون از همراهی شما عزیزان)).

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • زمینه های دلخواه
Click outside to hide the compare bar
مقایسه