ندا مهدیوند 114 روز پیش
بازدید 194 بدون دیدگاه

جایگاه و ارزش مادران عزیز سرزمینمان

جایگاه و ارزش مادران عزیز سرزمینمان:

جایگاه و ارزش یک مادر در بسیاری از خانواده ها برای افراد شناخته شده است. گاه ممکن است در نظر گرفتن این ارزش برای مادران چندان معین نباشد. برای آن که شما عزیزان یک زندگی موفق را در کنار یک دیگر رقم بزنید. لازم است جایگاه و ارزش مادران را بشناسید. اگر شما عزیزان تمایل دارید یک زندگی سرتاسر توأم با آرامش را در کنار اعضای خانواده ی خود رقم بزنید، توصیه میکنیم با لوکسیون همراه شوید.

((جایگاه و ارزش مادران عزیز سرزمینمان))

▪ جایگاه و ارزش یک مادر:

اگر مادر را به خورشید تشبیه نماییم، قطعاً تشبیه نامناسبی نخواهد بود. مادر همانند یک خورشید با تابش گرمای وجود خود محیط خانواده را گرم مینماید. فرزندان با گرمای وجود مادر رشد میکنند و نمو مییابند. از مادر خود قدردانی کنید، چرا که در برابر کارهای ناشایست از سوی شما گرمای وجود خود را از شما نیز دریغ نخواهد کرد. آیا به غریزه ی یک مادر توجه کرده اید؟

اجازه دهید ما به شما عزیزان کمی بیشتر توضیح دهیم!

غریزه ی مادری چنین ایجاب مینماید حتی به هنگام وجود درد و رنج در خود، تمام تمرکز خود را بر روی فرزندان خود قرار دهد. شاید بتوان این چنین گفت که مادر عامل اصلی ایجاد همبستگی و نزدیکی میان اعضای خانواده است.

▪ ایجاد شادی میان اعضای خانواده:

زمانی که یک مادر از مسئولیت خود آگاهی های لازم را دارد، میتواند به خوبی شادی را برای خانواده ی خود به همراه آورد. مادران عزیز اضطراب نداشته باشید، زمانی که شما عزیزان نسبت به مسئولیت های خود آگاهی های لازم را داشته باشید، اضطراب ها از شما دور خواهند شد.
زمانی که یک مادر شاد باشد چه خواهد شد؟ فرزندان نیز میتوانند در دامان شاد و پر نشاط او به خوبی رشد نموده و به تعالی دست یابند. ولی به هنگامی که یک مادر غمگین است، غم او بر فرزندان نیز رخنه خواهد کرد و خانه و خانواده نیز در دامان غم فرو خواهند رفت.

▪ مادر و نقش او در استحکام یک خانواده:

زمانی که یک مادر به همسر و فرزندان خود عشق میورزد، گویی یک فضایی ایمن برای فرزندان و همسر خود به جهت رشد و پیشرفت فراهم می آورد. ابراز عشق و علاقه ی یک مادر به همسر خود موجب میشود. پدر نیز به خوبی وظایفی که بر عهده ی خود دارد به جای آورد. از سویی فرزندان خانواده میتوانند در سایه ی عشق و علاقه ی پدر و مادر خود به دور از تنش ها و درگیری ها به زندگی خود ادامه دهند.

▪ از تربیت فرزندان خود غافل نشوید:

ارزش و جایگاه مادران در خانواده از اهمیت والائی برخوردار است. آیا شما کاربران لوکسیون میدانید چرا؟ زیرا یک مادر فرزندان را به جهت حضور در جامعه پرورش میدهد.
البته ما در متن مقاله های پیشین خود به خوبی به این موضوع اشاره نمودیم که پدران نیز از نقش بسیار پررنگی در تربیت فرزندان برخوردار هستند. پدر و مادر نیز باید یک شیوه ی تربیتی هم سو و مناسب را به جهت تربیت فرزند انتخاب نمایند. ولی از آنجا که یک کودک اغلب زمان خود را در کنار مادر خود سپری مینماید، مادران نیز ممکن است در این زمینه نقش پررنگ تری را بر عهده داشته باشند.

چنانچه شما عزیزان تمایل دارید با نقش پررنگ مادر در خانه و خانواده اطلاعات بیشتری را کسب کنید. میتوانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

نقش-پررنگ-مادر-در-خانه-و-خانواده

▪ عشق را از مادر خود بیاموزید:

با توجه به میزان عشق و علاقه ای که یک مادر در طول زندگی برای فرزند خود صرف میکند. او نیز میتواند بیاموزد که چگونه میتواند به دیگران عشق بورزد. از این جهت مادر نیز میتواند در میزان محبت و عشق فرزند خود در آینده نسبت به دیگران تأثیر به سزایی داشته باشد.
مادران عزیز میتوانند با این امر زمینه ی احترام متقابل در خانه و خانواده را فراهم آورند و ریشه ی آن را هر روزه قدرت بخشند.

▪ مادران بهتر از هر دارویی برای اعضای خانواده:

ممکن است ناراحت و رنجیده خاطر باشید! از دوست خود، همکار خود و یا دیگر اعضای خانواده. ممکن است شما به یک گوش شنوا نیاز داشته باشید. از سویی طرف مقابل شما برای شنیدن آزرده خاطر شدن تان سخن شما را قطع کند و یا حوصله ی گوش دادن به سخن شما را نداشته باشد. امّا مادر به خوبی به سخنان شما گوش فرا خواهد داد. تمام وجود خود را به کار خواهد گرفت تا در وجود شما یک انگیزه ای دوباره ایجاد کند. او نیز به شما کمک خواهد کرد، زیرا تحمل وجود ناراحتی در فرزند خود را ندارد.

▪ لطفاً مادر خود را درک کنید:

نقش یک زن و نقش یک مادر در یک جسم تنیده شده است. مادر دارای وظایف و مسئولیت هایی غیر قابل انکار است. به هر حال او یک انسان است، میتواند خسته شود، آزرده خاطر شود و یا کم بیاورد. لطفاً او را درک کنید و در انجام وظایف و مسئولیت ها به او کمک نمایید. ممکن است قدر مادر و همسر خود را به خوبی ندانید، شاید چون او بیش از حد در اختیار شما عزیزان است. لطفاً به این امر فکر کنید که اگر مادر یا همسر شما یک روز در خانه نباشد، چه خواهد شد؟

نکات پایانی:

مادر یکی از مهم ترین ارکان خانه و خانواده است. اگر فرزندان از جایگاه و ارزش مادر آگاهی های لازم را داشته باشند به خوبی خواهند توانست به جایگاه او احترام گذارند. بهتر است قدر مادران خود را به خوبی بدانید.

از شما عزیزان خواستار هستیم نظرات خود را در راستای رضایت خود از مطالب فوق بیان نمایید. ((ممنون از همراهی شما عزیزان)).

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • زمینه های دلخواه
مقایسه