ندا مهدیوند 151 روز پیش
بازدید 200 بدون دیدگاه

شیوه ی رفتار یک پدر مهربان با پسر خود

شیوه ی رفتار یک پدر مهربان با پسر خود:

شیوه ی رفتار یک پدر با فرزند پسر خود یکی از عوامل بسیار مهم در راستای تعیین رشد و پیشرفت کودک است. پدر در رشد و پیشرفت نقش جنسیتی فرزند پسر خود بسیار مؤثر خواهد بود. او میتواند نقش مردانه را در وجود پسر خود بارور سازد. پسران در خانواده از همان ابتدا به تقلید از پدر خود میپردازند. گویی میخواهند از تمامی رفتارهای او الگو برداری کنند. پس بهتر است در ادامه ی لوکسیون به نحوه رفتار یک پدر با پسر خود بپردازیم.

((شیوه ی رفتار یک پدر مهربان با پسر خود))

بهتر است به سخنان ما در راستای رفتار مناسب با پسر خود توجه نمایید:

در اکثر موارد این پدران هستند که به هنگام رفتار با فرزند پسر خود با چالش ها رو به رو میشوند. گاهی ممکن است در دوران کودکی یک پسر به نقش پدر چندان توجه نشود. حال آن که ممکن است چالش های میان پدر و پسر برخورد های بسیاری را در پی داشته باشد. به منظور جلوگیری از چالش ها و درگیری ها بهتر است پدران عزیز از همان دوران کودکی در رفتار با پسر خود اصول تربیتی را پیش ببرند.

چنانچه تمایل دارید درباره ی تربیت جنسی مناسب فرزندان خود اطلاعات لازم را کسب نمایید، لطفاً بر روی لینک زیر کلیک کنید.

تربیت-جنسی-فرزند-امری-بسیار-مهم-از-سوی-شما

ارتباط مناسب با همسر:

پسران گویی به گونه ای پیش میروند که پدر خود را الگوی زندگی خود قرار میدهند. در مسیر مستقل شدن به پدر خود نگاه میکنند. پسران از همان دوران بچگی خود، به ارتباط شما با همسرتان بسیار توجه میکنند. مطمئناً رفتار شما با همسرتان در زمان حال، بر رفتار او در آینده با همسرش بسیار تأثیرگذار خواهد بود. زمانی که شما با همسر خود رفتار مناسبی داشته باشید، او تعاملات را زیر نظر خواهد گرفت. در نتیجه درک خواهد کرد که رفتار یک مرد با رفتار یک زن چه میزان با یک دیگر متفاوت است. در نتیجه شیوه ی رفتار مناسب پدر با پسر خود این است که با همسر خود ارتباطی خوب برقرار نماید.

به سخنان پسر خود، گوش فرا دهید:

زمانی که شما به سخنان فرزند پسر خود گوش فرا دهید، مطمئناً این کار از سوی شما، کیفیت رفتارتان را بالا خواهد برد. لازم است در صورتی که تمایل دارید این کیفیت را به اوج برسانید، گوش دادن بدون قضاوت کردن را فرا گیرید. چنانچه فرزند شما بداند، همیشه برای سخنان او وقت دارید و او را قضاوت نخواهید کرد، در همه حال سخن خود را به شما خواهد گفت.
بنابراین بهتر است مهارت گوش دادن به فرزند پسر خود را فرا گیرید.

انجام بازی های گوناگون توسط پسر:

همگی شاهد آن هستیم که در تمامی جوامع، برخی از بازی ها مخصوص پسرها هستند.
برای مثال میتوانیم به؛
بازی کردن با ماشین.
بازی کردن با تفنگ.
و … .
اشاره نماییم.
در مقابل بعضی دیگر از بازی ها هستند که تنها مخصوص دخترها میباشند.
برای مثال میتوانیم به؛
بازی کردن با عروسک.
و … .
اشاره نماییم.


حال گاه ممکن است پسر شما بازی کردن با عروسک را ترجیح دهد. حال چه خواهد شد؟ آیا نگران کننده است؟ آیا شیوه ی رفتار یک پدر مهربان با پسر در این موقع چگونه خواهد بود؟
ابتدا بهتر است چنین بگوییم. درست است که بازی کردن با ماشین و تفنگ و … به ایفای نقش مردانه ی پسر شما در سال های آتی کمک خواهد کرد. ولی توجه داشته باشید، اگر پسر شما برای گاهی اوقات بازی با عروسک را ترجیح داد، نگران نشوید. این کار پسر شما را در پذیرش نقش مردانه ی خود در آینده بیشتر یاری مینماید. لطفاً فرزند پسر خود را از انجام این بازی ها منع نکنید.

به سلیقه ی پسر خود احترام گذارید:

پدران عزیز سعی کنید به سلیقه های پسر خود احترام بگذارید. علاوه بر آن سلیقه های مشترکی در خود و پسر خود ایجاد کنید. برای مثال:
شما میتوانید با پسر خود فوتبال بازی کنید.
یا سایر ورزشها را انجام دهید.
به بیرون بروید.
نهایتاً با این رفتارها میتوانید، با فرزند خود تعاملات بیشتری را رقم بزنید.
در طی همین رفتارهای شما با پسرانتان است که او خواهان آن میشود، همانند شما رفتار کند. پدران عزیز توجه داشته باشید، عدم رعایت نکات بیان شده در قسمت فوق، میتواند مشکلات بسیاری را در خانواده ها ایجاد کند. بهتر است به دقت به نکات ذکر شده توجه نمایید.

نکات پایانی:

آیا با شیوه ی رفتار یک پدر مهربان با فرزندان پسر خود آشنا شده اید؟

با توجه به آنچه که در طول متن مقاله بیان نمودیم مطمئناً همه ی شما عزیزان به این نکته دست یافتید که نقش یک پدر در آینده و حتی حال یک کودک چه میزان دارای اهمیت است. در واقع فرزند شما، به شما به عنوان یک الگو نگاه خواهد کرد. شما مؤظف میباشید، علاوه بر کنترل رفتار خود، روش تربیتی مناسب را نیز انتخاب نمایید. امیدواریم آنچه که در این متن بیان کردیم، شما عزیزان را در مسیر رفتار با فرزند پسر خود یاری نماید.

از شما عزیزان خواستار هستیم نظرات خود را در راستای رضایت خود از مطالب فوق بیان نمایید. ((ممنون از همراهی شما عزیزان)).

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • زمینه های دلخواه
مقایسه