ندا مهدیوند 56 روز پیش
بازدید 98 بدون دیدگاه

شیوه ی رفتار درست با فرزندان دختر

شیوه ی رفتار درست با فرزندان دختر:

پدران عزیز مادران عزیز شاید شما از اطلاعات کافی در راستای شیوه ی رفتار درست با فرزند دختر برخوردار نباشید. ما در این مقاله قصد آن را داریم که به صورت کلّی آن را مورد بررسی قرار دهیم، در مقالات بعدی خواهیم پرداخت که پدران عزیز و مادران عزیز به صورت جداگانه، چگونه باید با فرزندان دختر خود رفتار نمایند. پس در ادامه ی متن، لطفاً همراه با لوکسیون باشید.

((شیوه ی رفتار درست با فرزندان دختر))

پدر و مادران عزیز باید دختران خود را درک کنند:

یک پدری میگوید ((چگونه با دختر دوازده ساله ام رفتار کنم؟))
یک مادر میگوید ((چگونه با دختر سیزده ساله ام حرف بزنم؟))
پدران و مادران عزیز بهتر است در اوّلین مرحله دختران خود را بهتر درک کنید. تنها او را متوجه شوید.

تا میتوانید به یک دختر محبت کنید:

یک کودک به هنگامی که متولد میشود، در وجود خود غریزه هایی را نیز دارد. برخی از غریزه ها در وجود کودک في نفسه هستند. غریزه ها در وجود کودک ممکن است هم مانند آتش زیر خاکستر باشد، یعنی فعلیت پیدا میکند. مانند جمع آوری ثروت.

برخی دیگر از غریزه ها درون یک کودک مقابل غریزه های في نفسه هستند به عبارتی بالفعل هستند. هم مانند، خوردن غذا، گریه کردن، خندیدن.

کودک هنگامی که در رحم مادر رشد و نمو میابد، شاید باورتان نشود ولی به طور کامل متوجه رفتار، کردار، هیجانات مادر خود، از طریق شریان های مادر خود میشود. پس از به دنیا آمدن یک کودک، او در معرض رفتارهای اطرافیان خود قرار میگیرد، زمانی که قدم در دو سالگی گذاشت، آماده ی بهره برداری میگردد.
از این جهت یک کودک بسیار به محبت خانواده ی خود نیاز دارد. به ویژه دست نوازش پدر برای او بسیار دارای اهمیت است.

تفاوت روش های تربیتی دختران با پسران عزیزمان:

پدران و مادران حتماً، آگاه هستند که تمایل ها و رفتارهای دختران و پسران با یک دیگر کاملاً متفاوت است. پدران باید توجه داشته باشند که دختران شیوه ی رفتار با جنس مخالف خود را از آنها یاد میگیرند. و مادران نیز باید توجه داشته باشند که پسران شیوه ی رفتار با جنس مخالف خود را از آنها یاد میگیرند.
بنابراین چنانچه که یک پدر نداند و نخواهد با کودک دختر خود به گونه ای رفتار کند که او بتواند با پدر خود نزدیکی داشته باشد، دختر نیز نخواهد توانست که شیوه ی رفتار درست با جنس مخالف خود را فرا گیرد.

به صحبت های دختر خود اعتناء کنید:

مادران عزیز، پدران گرامی، دختران شما دوست دارند با او صحبت کنید و به حرف هایش با دقت گوش دهید. نه آن که از همان ابتدای بحث به او راه حل نشان دهید. بنابراین بهتر است مادران یا پدران ابتدا به حرف های فرزند دختر خود گوش فرا دهند.

درک کردن رفتار دختر از سوی والدین:

برخی از ما چنین با دختران خود برخورد مینماییم:
پدران ((آفرین دختر عزیزم که در کارهای خانه به مادرت کمک میکنی.))
مادران ((بسیار عالیه که میتوانی چای دم کنی دختر عزیزم.))
این کار از سوی شما بسیار عالیست. شما میتوانید دختران خود را در انجام کارها تشویق و تمجید نمایید. برای او هدایا در برابر انجام چنین رفتارهای زیبا در نظر بگیرید.
فرزند دختر خود را آن گونه بخواهید که هستند نه آن گونه که باید باشند.

اگر تمایل دارید درباره ی شیوه ی رفتار یک پدر با فرزند دختر خود بیشتر اطلاعات کسب نمایید، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

شیوه-ی-رفتار-یک-پدر-با-فرزند-دختر-خود

آیا دوست دارید فرزند دختر شما هم مانند سایر انسان های بزرگ باشد؟ و یا خود را دارای ارزش بسیار تصور کند؟ ما باید به او بگوییم که برایش ارزش قائل هستیم و همان گونه نیز رفتار کنیم. گاهی رفتار والدین با گفتارشان متأسفانه دارای تناسب نیست. والدین عزیز بهتر است به این مورد توجه بسیار نمایید.

شیوه ی رفتار با یک دختر عصبی و خشمگین:

زمانی که یک فرزند دختر از مادر خود خشمگین است و به او ارزش نمیدهد، مطمئناً یک عمل از سوی مادر، او را ملزم به چنین رفتاری نموده است. به هنگامی که یک دختر عصبی و خشمگین است، علاوه بر هورمون ها، احساس هایش دگرگون میشود، از این جهت او احساس میکند برای والدینش بی ارزش است. بنابراین به هنگامی که یک دختر عصبی و خشمگین است، با آشوب درونی و بیرونی خود در حال جنگ است. این احساس از سوی یک دختر قابل پذیرش نیست، به همین دلیل آن را بر روی مادر خود تخلیه میکند.

اگر تمایل دارید درباره ی شیوه ی رفتار یک مادر با فرزند دختر خود بیشتر اطلاعات کسب نمایید، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

شیوه-ی-رفتار-یک-مادر-با-فرزند-دختر-خود

مادر یک دختر باید صبور باشد، لازم است او را درک کند و سرکوب ننماید. یک مادر بسیار میتواند به فرزند دختر خود نزدیک شود، تنها باید احساسات و عواطف دختر خود را بشناسد.

یک مادر دانا باید بداند که این خشم ها از سوی دختر به دلیل قدم گذاردن در راستای رشد است، نه آن که او را سرزنش کند. البته مادران باید به دختران خود بیاموزند که خشم خود را کنترل نمایند، نه آنکه به کار خود ادامه دهند.

گاهی اوقات اجازه بدهید فرزند شما فریاد بکشد در یک فضایی باز خود را تخلیه کند. این کار ممکن است او را یاری نماید که به آرامش درونی خود دست یابد. ممکن است سکوت شما بتواند او را در این کار یاری نماید. ممکن است شما چنین فکر کنید که تنها باید دختر خود را نصیحت کنید. خیر، این چنین هم نیست. گاهی تنهایی و سکوت برای یک دختر از هر کار دیگری بهتر و مورد پسند تر است.

نکات پایانی:

ممکن است شما تمایل داشته باشید به فرزند دخترتان در سن بلوغ نزدیک شوید. برای نزدیکی شما به دختران لازم است در کنار او باشید با تغییر او تغییر کنید. آیا متوجه شده اید که منظور ما چیست؟ بله، درست است، شما باید با دختر خود رفتاری دوستانه داشته باشید نه ظالمانه. شما میتوانید برای نزدیک شدن هر چه بیشتر به دختران، به او مسئولیت های جدیدی واگذار کنید و او را در انجام کارهایش همراهی کنید.

از شما عزیزان خواستار هستیم نظرات خود را در راستای رضایت خود از مطالب فوق بیان نمایید. ((ممنون از همراهی شما عزیزان)).

نظرات کاربران

 • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
 • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
 • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
 • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • زمینه های دلخواه
مقایسه