ندا مهدیوند 60 روز پیش
بازدید 77 بدون دیدگاه

ویژگی پدر عالی و پسندیده چه میباشد؟

ویژگی پدر عالی و پسندیده چه میباشد؟

چگونه میتوانیم یک پدر خوب برای فرزندان خود باشیم؟ بله اکنون طریقه ی فرزند پروری تغییر یافته است. گویی نقش پدران در تربیت فرزندان بسیار مهم و اساسی شده و باید خود را برای آن به خوبی آماده سازند. آنچه که امروز میخواهیم در لوکسیون مورد بررسی قرار دهیم، ویژگی های پدر عالی و پسندیده است. زیرا خوشبختانه این روزها بسیار به آن توجه میشود.

((ویژگی پدر عالی و پسندیده))

چگونه پدر باید به ایفای نقش خود در تربیت فرزند بپردازد؟ لطفاً بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

نقش-پررنگ-پدر-در-تربیت-کودک

پدر عالی:

حضور پدران در تربیت کودکان به سن کودک و جنسیت کودک نیز بستگی دارد. مادران نیز از این موضوع غافل نباشند و اجازه دهند پدران در تربیت فرزند به ایفای نقش خود بپردازند. در پله ی اوّل باید بدانید که پدران خوب ابتدا همسران خوبی هستند. به طور حتم ابتدا یک مرد با همسر خود رفتار مناسبی دارد. پس از آن میتواند با کودک خود نیز رفتار مناسبی داشته باشد.
هنگامی که شما پدر و مادرهای عزیز در خانه مسئولیت ها را میان یک دیگر تقسیم میکنید و کودکان شاهد آن هستند. کودکان به جایگاه های جنسیتی خود دست خواهند یافت. زمانی که کودکان به طور ناخودآگاه با نقش های مردانه و زنانه رو به رو میشوند، از نظر ذهنی سالم تر و آرام تر خواهند بود. بنابراین پدر عالی بودن یکی از ویژگی های پدر عالی و پسندیده است.

پدر عالی و خوب با فرزند خود وقت بگذران:

پدر خوب با فرزند خود به صورت دو نفره ارتباط بر قرار میکند. توجه داشته باشید به صورت دو نفره. شما با خانواده ی خود ممکن است زمان زیادی را طی کنید. مقصود ما زمان دو نفره است.
ممکن است شما دارای دو فرزند و حتی سه فرزند و بیشتر باشید، سعی کنید با هر یک از فرزندان خود حتی شده برای مدّت زمانی کم، یک وقتی را به صورت دو نفره سپری نمایید.

پدر عالی و بازی با کودک به صورت دو نفره:

شما میتوانید یک فهرست از بازی های مورد علاقه ی خودتان و کودکانتان تهیه نمایید. بازی مشترک و دو نفره با کودک میتواند موجب نزدیکی شما و کودکتان شود. همیشه به یاد داشته باشید که کودکان در هنگام شادی و بازی رازهای خود را با پدرانشان در میان میگذارند.

پدر عالی و رفتن به سفر با خانواده:

شما میتوانید هم برای سلامت ذهنی و جسمی در خود و خانواده ی خود و هم ایجاد آرامش در کودک به سفر روید. در سفر شما با چالش های گوناگونی رو به رو میشوید و این بهترین موقعیت به منظور آشنایی کودک با شرایط جدید است. حتی شما میتوانید در هفته یک روز را برای خروج از منزل اختصاص دهید و اجازه دهید کودک شما با دنیای بیرون بیشتر آشنا شود.

پدر عالی و تهیه ی موسیقی شاد کودکانه برای فرزند:

همیشه به موسیقی های شاد گوش دهید، موسیقی در روحیه ی شما بسیار تأثیرگذار خواهد بود.
سعی کنید ترانه های مورد علاقه ی خود و کودکتان را انتخاب کنید و با گوش دادن به آنها از روزگار لذّت ببرید. با او برقصید و پای کوبی کنید. اجازه دهید کودک روز به روز بیشتر به شما نزدیک شود.

در تربیت فرزندان با همسرتان مشارکت داشته باشید:

برای پدر عالی بودن نیاز است در تصمیماتی که در راستای آینده و حال کودک اتخاذ میشود با همسر خود شریک باشید. اگر شما اتخاذ تمام تصمیمات را درباره ی آینده و حال کودک به همسر خود واگذار میکنید، توجه داشته باشید که با گذر زمان نقش شما در زندگی کودک از بین خواهد رفت.
پس پدران عزیز در تمامی تصمیماتی که درباره ی فرزند گرفته میشود با همسر خود شریک شوید، حتی در تصمیمات روزانه و بسیار جزئی.

به فرزند خود گوش دهید:

منظور ما تنها گوش دادن به فرزند نیست، یعنی آنکه فقط به فرزند هنگام صحبت کردن گوش دهید و سر خود را بالا و پایین کنید. هنگامی که شما با فرزند خود درباره ی رویا بافی های کودک صحبت میکنید. با او همراه شوید و اجازه دهید کودک به شما نزدیک تر شود. شاید فرزند شما روزی، ناراحت و غمگین باشد. در آن روزها اجازه دهید او سر خود را بر روی شانه های شما قرار دهد.

ارتباط پدر با کودک به صورت مفید و مؤثر:

مادران به شیوه ای و پدران به شیوه ای دیگر سعی در برقراری ارتباط با کودک خود دارند.
در اغلب موارد پدران سعی میکنند با کودک در انجام کارهای مختلف شریک شوند و او را همراهی کنند، بازی های کودکانه انجام دهند.
ولی در اغلب موارد مادران دوست دارند از طریق صحبت کردن با کودک با او ارتباط برقرار نمایند.
ما در این مقاله به جایگاه پدر نگاه میکنیم و ویژگی های پدر خوب و پسندیده را مورد بررسی قرار میدهیم. این کودکان نسبت به باقی کودکان که با پدران خود ارتباط مناسب تری ندارند:

✔ کمتر به مواد مخدر گرایش پیدا میکنند.

✔کمتر به سمت الکل روانه میشوند.

✔ نهایتاً رفتارهای نامناسب کمتر از خود نشان میدهند.

پدران باید به فرزندان خود محبت کنند:

اکنون شما در خانه به کودک خود محبت میکنید؟ و امّا چگونه؟ فرزند خود را در آغوش میگیرید؟ او را بوس میکنید؟ آیا با او ارتباط کلامی دارید؟
اگر این کارها را در برابر کودک خود انجام نمیدهید، توقع دارید چگونه کودک متوجه شود که او را دوست دارید و برای شما اهمیت دارد؟ پس بهتر است به این نکات به خوبی توجه نمایید.

نکات پایانی:

بله، ممکن است برای بسیاری از پدران سخت باشد که خود را با کودک خود در بازی و شادی های روزانه همراه کنند. شاید ما کمی بتوانیم شما عزیزان را درک کنیم، امّا باید توجه داشته باشید که زمانه دیگر عوض شده است و اکنون زمانه ی قدیم نیست. شما باید قبول کنید که اکنون نیازها و خواسته های فرزند شما با گذشته متفاوت است. پدر عالی سعی میکند خود را با کودک همراه کند و اجازه دهد که کودک به دنبال علاقه های خود برود.

از شما عزیزان خواستار هستیم نظرات خود را در راستای رضایت خود از مطالب فوق بیان نمایید. ((ممنون از همراهی شما عزیزان)).

نظرات کاربران

 • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
 • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
 • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
 • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • زمینه های دلخواه
مقایسه