ندا مهدیوند 81 روز پیش
بازدید 110 بدون دیدگاه

کودک 8 ساله و شیوه ی برخورد با او

شیوه ی برخورد با کودک 8 ساله:

صد در صد در این سن، کودک پدر و مادرها را با چالش های جدیدی رو به رو میکند.
در این سن شما باید عادت هایی که در طول اوایل کودکی در او ایجاد کرده اید. هم مانند؛ افشاء احساس های خود، آشنایی با سعی ها و پیروزی ها، پذیرش و احترام به خط قرمز هایی که برای او در نظر گرفته اید، ترغیب کودک به شکیبایی و احترام گذاردن به دیگران و …. در او حمایت و نگهداری کنید. زیرامنجر میشود که او، به آنچه که در بزرگسالی برای تکمیل شخصیت خود نیاز دارد، دست یابد.
حال ما در لوکسیون میخواهیم شما عزیزان را با ویژگی های بسیار مهم یک کودک 8 ساله و همچنین شیوه ی برخورد با او آشنا سازیم.

((کودک 8 ساله و شیوه ی برخورد با او))

تسلط کودک 8 ساله بر حرکات خود:

تسلط کودک با گذر زمان بر حرکات ظریف خود بیشتر میشود، به گونه ای که شاید ورود به آستانه ی ورزش خاصی را خواستار شود. کودک در این سن خطر کردن را میپذیرد، پس چه بهتر که بیشتر در طول روز مراقب او باشید. حرکات ظریف کودک شما با کشیدن نقاشی و طراحی کردن، پیشرفت بسیاری میکند. او در نقاشی های خود بیشتر از قبل وارد جزئیات میشود و به دنیای واقعی قدم میگذارد. تمرین حرکات ظریف در کنار حرکات بزرگ و درشت، بسیار برای کودک شما از لحاظ پیشرفت مناسب است.

تغییر کردنِ ظاهر کودک شما:

فرزند شما همچنان به رشد خود ادامه میدهد.
در آستانه ی 8 سالگی او یک کودک لاغر با قد بلند خواهد بود. در 8 سالگی افتادن دندان ها ادامه دارد، دندان های لق او با دندان های دائمی در ابعاد کمی بزرگ تر جایگزین میشود. فکر او، ظاهر او، در این سن تغییر خواهد کرد. میتوانید در 8 سالگی خلق و خوی غذایی مناسبی را در کودکان خود ایجاد کنید و در رشد او مؤثر باشید اما به یاد داشته باشید عامل وراثت در کودک شما بسیار تأثیر گذار است.

مهارت کودک بر شناخت مسائل جدید:

کودک در 8 سالگی مهارت بسیاری در کسب مسائل جدید دارد، او دوست دارد بدون دریافت کمک از بزرگترهای خود، اطلاعات لازم را کسب کند. کودک در این سن مهارت کافی را در کتاب خواندن و نوشتن به دست می آورد. هدف او از مطالعه کتاب تنها لذّت ناشی از آن نیست. او دوست دارد، خود در کسب اطلاعات پیش قدم شود. او میتواند با خواندن کتاب های گوناگون، خود نیز یک اثر جدید خلق کند. اگر کودک شما به خواندن کتاب علاقه از خود نشان میدهد، بهتر است شرایط را برای او مهیا سازید. این کار میتواند شرایط لازم را جهت رشد فکری او فراهم کند.

اعتماد به نفس کودک 8 ساله:

یک کودک 8 ساله اعتماد به نفس بسیاری دارد، او چنین فکر میکند که میتواند تمامی مسائل را خود به تنهایی حل نماید. بنابراین چنانچه که او با شکست رو به رو شود بسیار ناراحت خواهد شد.
بهتر است برای او شرایط رو به رو شدن با مسائل گوناگون (البته در حد سن خودش) را فراهم کنید، روی کارهای او تمرکز کنید و اگر با شکست مواجه شد به او قوت قلب دهید. او باید بداند که هیچ انسانی کامل نیست و گاهی باید در انجام مسائل از دیگران کمک دریافت کند.

مهارت کودک 8 ساله در ارتباط با دیگران:

در این سن کودک به راحتی میتواند با همجنس های خود ارتباط برقرار نماید و تعداد دوستان بیشتری برای خود پیدا کند. او ممکن است در این سن در میانه ی خانواده، به فعالیت های خانوادگی علاقه ی کمتری از خود نشان دهد. در حالی که انجام فعالیت های خانوادگی لازمه ی زندگی است.

فکر کردن به آینده توسط کودک 8 ساله:

یک کودک 8 ساله در آن سنی قرار دارد که بتواند، به آینده فکر کند. او میتواند شغل خود را در آینده برای خود تعیین کند و خانواده خود را در جریان گذارد.
پدر و مادرها میتوانند با کودک 8 ساله ی خود در ارتباط با مهارت های خاص، شرایط رسیدن به هدف خود، پیشرفت در مهارت های انتخاب شده از سوی کودکان و… سخن بگویند. این سخنان میتواند به او کمک نماید تا پیشرفت بسیاری در فعالیت های خود داشته باشد.

آیا به کودک خود توجه کرده اید که در این سن دوست دارد به هم نوعان خود کمک نماید. شما میتوانید شرایط مناسبی را برای کودک خود فراهم نمایید، و او را در شکوفایی هر چه بیشتر حس خود در کمک به دیگران همراهی کنید.

تغییر در خلق و خوی او:

خلق و خوی او بسیار متغییر است. یک کودک 8 ساله ممکن است یک روز پرتوقع باشد و روز دیگر کم توقع. ممکن است یک روز فضول و کنجکاو باشد و روز دیگر آرام و ساکت.
به کودک خود اجازه دهید رفتارهای بد خود را نیز نشان دهد، نگرانی از سوی شما در این مسئله مناسب نیست. شما تنها میتوانید با در نظر گرفتن محدودیت هایی برای رفتارهای منفی او سعی کنید در آینده دیگر از او آن رفتارها به چشم نخورد.

سنجش خود:

او پس از ورود به سن 8 سالگی دیگر میتواند برخی از احساسات را به خوبی درک کند. او میتواند احساس شرم و گناه کند، احساسات خود را از قلب خود به زبان خود انتقال دهد. این بهترین موقعیت برای پدر و مادرهاست. آنها میتوانند به او یاد دهند تا رفتار خود را سنجش کند. او میتواند اشتباهات خود را درست کند.

توصیه به شما:

با کودکان خود به گونه ای رفتار کنید که احساسات خود را در این سن از شما پنهان نکنند. کودک در این سن به حمایت بیشتری از سوی شما نیاز دارد. او را در آغوش خود بگیرید و از او حمایت کنید.

آیا با ترس کودک 8 ساله آشنایی دارید؟

از مهم ترین ترس های کودکان 8 ساله میتوانیم به ترس از زخمی شدن اشاره کنیم که در میان همه ی آنها دیده میشود. از دیگر ترس ها میتوان به ترس از دزدیده شدن، ترس از زلزله، ترس از طوفان و سیل اشاره کرد. تمامی این ترس ها بیانگر رشد کودک است. از آنجا که در خبرها به این گونه بلایای طبیعی بسیار پرداخته میشود و کودک نیز به آنها بی توجه نیست، تنها سؤالی که ذهن کودک را به خود مشغول میسازد این است که اگر یک اتفاق رخ دهد چه بلایی بر سر او خواهد آمد؟

حال با این گونه ترس ها در کودکان چگونه میتوان برخورد کرد؟

شما میتوانید از طریق پیش بینی کردن اتفاقات مانع ترس اضافی او شوید. زیرا حوادث طبیعی در کمتر مواقعی رخ میدهد و نیاز نیست که فرزند شما همه روزه دچار ترس شود. برای مثال شما میتوانید مشاهده ی خبرهایی که در ارتباط با بلایای طبیعی میباشند، برای او محدود کنید. ولی او را در این رابطه مطلّع سازید که همیشه به فکر او هستید و اگر اتفاقی افتد میتوانید از او محافظت نمایید.
از سویی دیگر اگر کودک شما از ((انسان های بد)) میترسد، شما میتوانید به او بیاموزید که میتواند با غریبه ها برخورد نکند، با او حرف نزد، به هنگام تنها بودن در خانه، در را قفل کند.

پافشاری از سوی کودک شما جهت عدم شرکت در کلاسهای آموزشی:

ممکن است کودک شما، دیگر نخواهد در کلاس های خود شرکت کند.
برای مثال به شما بگوید؛ ((مامان من نمیخوام برم کلاس موسیقی))
کودک شما چنان بزرگ نشده است که او را تحت فشار بگذارید، حتما دلیلی وجود دارد که او در تصمیم خود قاطع است.
در چنین شرایطی بهتر است به این سؤالات بپردازید:
• آیا او با همکلاسی های خود دچار مشکل شده است؟
• شاید او با خودِ فعالیت انتخاب شده مشکل دارد!
• و شاید برنامه هایی که برای او تدارک دیده اید او را خسته میکند!
بهتر است ابتدا بررسی کنید که مشکل فرزند شما نشأت گرفته شده از کدام یک از مسائل است.
همیشه در نظر داشته باشید که به علایق فرزندان خود احترام گذارید.

پیشنهادهای ما به شما عزیزان در ارتباط با نحوه ی برخورد با فرزندان 8 ساله:

• با کودک خود شوخی کنید، بخندید، بازی کنید. در بازی باعث خنده ی کودک خود شوید.


• مطمئن باشید، شما میتوانید با شوخی باعث خنده ی او شوید و زندگی را برای او به مراتب شیرین تر کنید.


• اجازه دهید، فرزند شما خودش از حقوقش دفاع کند. شما که تا آخر عمر فرزندتان، کنار او نیستید.


• به فرزند خود ارزش دهید، شما میتوانید به او نشان دهید که برای شما مهم است و اهمیت دارد.


• شما میتوانید او را در انجام کارهایی که قابلیت انجام آن را دارد سهیم کنید، مطمئن باشید این کار موجب اعتماد به نفس در او میشود.


• اجازه دهید مسئولیت کارهای ناپسندی که انجام میدهد بر گردن گیرد. این کار موجب میشود فرزند شما در بزرگسالی به شخصی مسئولیت پذیر تبدیل شود.


• زمانی که فرزند شما در مقابل خواسته ای داد و فریاد میکند به خواسته اش اعتناء نکنید. اگر شما خواسته ی او را برآورده کنید او چنین تصور مینماید که در صورت مخالفت شما در برابر خواسته اش میتواند با داد و فریاد آن را از شما خواستار شود.


• برای رابطه ی خود با کودک یک خط قرمزی مشخص کنید.


• به قول خود که به کودک داده اید بی اعتناء نباشید.


• به حرف های کودک خود گوش دهید. به او بگویید او را درک میکنید و در کنار او هستید. بگذارید فرزند شما در کنارتان احساس آرامش را تجربه کند.


• در مقابل فرزند خود زانو بزنید، این کار موجب کوچک شدن شما نمیشود. در عوض شما میتوانید ارتباط بسیار قوی با کودک خود برقرار کنید.


• به فرزند خود افتخار کنید، او را در انجام کارهایش تشویق کنید. برای مثال اگر فرزند شما به موقع در رخت خواب خود میرود و میخوابد، به او بگویید از او ممنون هستید که کارهای خود را به موقع انجام میدهد.

نکات پایانی:

و در پایان دوستان عزیز فرزندان شما آینه ی شما عزیزان هستند، اگر میخواهید بهترین فرزند 8 ساله ی دنیا را داشته باشید، شما نیز باید در مقابل او بهترین باشید. سعی کنید به هنگام رفتار با کودک صدای خود را در حد متوسط نگاه دارید، حتی اگر به شدّت عصبی هستید. به او دروغ نگویید و صادقانه با او برخورد کنید. این کارها میتواند شما را در تربیت یک کودک 8 ساله به خوبی همراهی کند.

اگر میخواهید درباره نکات بسیار مهم در ارتباط با تربیت کودکان اطلاعات لازم را کسب کنید، لطفاً بر روی لینک زیر کلیک کنید.

نکات-بسیار-مهم-در-ارتباط-با-تربیت-کودکان

از شما عزیزان خواستار هستیم نظرات خود را در راستای رضایت خود از مطالب فوق بیان نمایید. ((ممنون از همراهی شما عزیزان)).

نظرات کاربران

 • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
 • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
 • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
 • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • زمینه های دلخواه
مقایسه