ندا مهدیوند 88 روز پیش
بازدید 96 بدون دیدگاه

زندگی زیباتر با توصیه های روانشناسی

زندگی زیباتر با توصیه های روانشناسی:

رفتار خوب و مناسب خود پایه ی موفقیت در زندگی است. یک انسان جوانمرد با رفتار مناسب خوشبخت خواهد شد. شما تصور کنید که بر روی کره ی زمین میلیاردها انسان زندگی میکند، اگر تنها تعدادی از آنها رفتارخود را تغییر دهند چگونه دنیا تغییر خواهد کرد.
ما به شما راه کارهایی را ارائه میدهیم که بتوانید با استفاده از آنها زندگی خود را به بهترین شکل ممکن عوض کنید. پس به توصیه های روانشناسی ما در طول مقاله به خوبی دقت نمایید.

((توصیه های روانشناسی و زندگی بهتر))

فرصت به اشخاص برای باری دیگر:

برای مدّت کمی به یک شخص فرصتی برای بار دیگر بدهید. برای باری دیگر به حرف های او گوش کنید ممکن است آن شخص تغییر کرده باشد شما که آن را نمیدانید.

بازگشت به عقیده های پیشین خود:

عقیده های پیشین خود را دوباره به خاطر آورید و انجام آن را برای بار دوّم شروع کنید. برای مدّت کمی این عقده ها را برای باری دیگر امتحان کنید.
ممکن است این عقیده، عقیده ی کاری، عقیده ی انجام یک پروژه و ….باشد، آنچه که مهم است انتخاب آن از جانب شما و انجام دوباره ی آن است.
فکر کنید! اگر تمامی انسان های روی کره ی زمین به چنین نتیجه ای میرسیدند و برای بار دوّم عقیده ی خود را از سر میگرفتند دنیا چقدر دگرگون میشد!!

تغییر لحن صحبت از سوی شما:

لحن صحبت کردن خود را برای مدّت کمی تغییر دهید. سعی کنید در طول روز آرام تر، نرم تر و مهربان تر با دیگران صحبت کنید.
آیا شما میدانستید که اگر آرام تر و مهربان تر با بچه ها صحبت کنید تأثیر بیشتری بر روی رفتار آنها خواهد داشت؟ یا اگر لحن صحبت کردن خود را زمانی که از کار خسته شده اید آرام تر کنید به طور حتم زودتر به نتیجه میرسید.

ایجاد اعتماد به نفس در فرزندان خود:

در طول روز برای یک بار هم که شده به بچه های خود بگویید که آنها را خیلی دوست دارید و به آنها مطمئن هستید که در آینده موفق میشوند. اگر تمامی والدین در دنیا برای گفتن این جملات به فرزندان خود وقت میگذاشتند میدانید که چه ها میشد؟ و مطمئناً این عامل یکی از مهم ترین نکات روانشناسی است.

تشکر از خداوند در برابر نعمت هایی که به ما داده است:

بار دیگر که در انتظار خشنودی لحظه ای بودید ولی نمیتوانید در آن لحظه از آن برخوردار شوید، شما میتوانید به مدّت کمی از خداوند در برابر نعمت هایی که داده قدر دانی کنید.

انجام کارهای نیمه رها شده از جانب شما:

کارهایی که قبلاً آنها را شروع کرده اید، ولی آنها را نیمه رها کرده اید، میتوانید با انگیزه ای چند برابری جهت شروع دوباره آن کارها قدم بردارید. تنها میتواند مدّت کمی از زمان شما در طول روز را به خود اختصاص دهد.

به هم ریختگی های به وجود آمده توسط دیگران را پاک و مرتب نمایید:

بهتر است در صورت دیدن به هم ریختگی در خانه که توسط افراد خانواده ایجاد شده، خودتان را خشمگین نکنید. سعی کنید همچنان آرام باشید و با صبوری آنها را پاک و مرتب نمایید.

تعریف کردن و تحسین کردن دیگران:

یکی دیگر از مهم ترین نکات دنیای روانشناسی:

در طول روز سعی کنید، با افرادی که ارتباط دارید از شخصیت شان، عملکرد کاری شان، نوع برخوردشان، و… تعریف کنید و آنها را تحسین نمایید. مطمئن باشید طرف مقابل شما بسیار خوشحال خواهد شد.

حمایت از شخص قابل اعتماد:

از شخصی که به او اعتماد دارید و او را باور نموده اید، حمایت کنید.

تشویق کردن دیگران در کارشان:

اگر میخواهید همکار خود یا همسر خود و… را در کارش تشویق کنید، شما میتوانید با جمله ی ((تو میتوانی)) انرژی بسیار زیادی را به او تزریق نمایید. بهتر است که آن شخص را باور داشته باشید و باور خودتان را از او پنهان نکنید.

دعوت دوستان به خانه:

افرادی را که تمایل دارید با او ارتباط بیشتری داشته باشید بهتر است یک روز به صرف غذا او را به خانه خودتان دعوت کنید. دعوت از سوی شما میتواند دریچه ای تازه جهت عمیق تر شدن رابطه شما شود.

نوازش و توجه به همسر خود در جمع:

به مدّت خیلی کم همسر خودتان را در جمع و میهمانی ها نوازش کنید و به او توجه نمایید. این کار باعث میشود فرزندانتان متوجه شوند که در خانواده ای با محبت و دوستانه زندگی میکنند. باور کنید اگر تمامی زن و شوهر ها اقدام به این کار میکردند اکنون زندگی های زناشویی به این میزان به هم ریخته و آشفته نبود.

یادگیری زبان خارجی در طول روز:

سعی کنید روزانه یک کلمه از زبان خارجی که به آن علاقه دارید ولی تا به اکنون وقت جهت یادگیری نداشته اید، در حافظه ی خود ثبت کنید. این کار در طول زمان برای شما خیلی مؤثر خواهد بود.

سعی کنید به مؤسسات خیریه و بچه های بی سرپرست کمک کنید:

سعی کنید هر ماه بسته به میزان توان خود، مبلغی را به مؤسسات خیریه و بچه های بی سرپرست کمک کنید.

احوال پرسی از دیگران:

شما میتوانید با کسانی که در طول روز با او برخورد میکنید احوال پرسی کنید و حالش را جویا شوید. در مقابل به پاسخی که به شما میدهد خوب گوش کنید.

بخشیدن به صورت ناشناس:

وضع مالی شما شاید بسیار خوب باشد، ولی آرامش چندان در زندگی خود نداشته باشید ما به شما یک راه کار بسیار عالی نشان میدهیم. با توجه به توان مالی خود پولی را درون پاکت بگذارید به صورت ناشناس آن را به فردی که واقعاً به آن نیاز دارد هدیه دهید. مطمئن باشید حسی فوق العاده ناب در شما ایجاد خواهد کرد.

غذا دادن به حیوانات:

غذا دادن به حیوانات بسیار لذت بخش است، تا حالا امتحان نکرده اید؟ بهتر است همین الان امتحان کنید. بسیار آسان است برای پرنده گان میتوانید در لبه ی پنجره ی اتاق خود غذا بریزید.

یک صبحانه مقوی برای خود آماده کنید:

سعی کنید از مواد قندی و چربی زا کمتر استفاده کنید. پروتئین ها و میوه ها برای شما مفید خواهند بود. انتخاب یک صبحانه قوی و مفید میتواند در شروع روز زیبای شما مؤثر باشد.

سعی کنید بیرون بروید:

ممکن است شما چند وقتی باشد که در خانه مانده باشید و یا همش به سر کار خود رفته و وقت چندانی برای بیرون رفتن نگذاشته باشید. به بیرون بروید اجازه دهید ذهنتان و جسمتان از هوای آزاد استفاده کند.

کمک به کسانی که از شما تقاضای کمک کرده اند:

کمک به دیگران در شما حسی بسیار خوشایند ایجاد میکند. به دیگران در صورتی که از شما تقاضای کمک دارند کمک کنید و در صورت توان آن را دریغ نکنید.

کاشت دانه یا سبزی در صورتی که دارای فضای مناسب هستید:

کاشت دانه یا سبزی در صورتی که دارای فضای مناسب هستید به شما آرامش خواهد داد. فکر کنید! اگر هر فردی که بر روی کره ی زمین زندگی میکند اقدام به کاشت یک دانه نماید چه خواهد شد؟

خنده را از خود دریغ نکنید:

در خندیدن سخت گیر نباشید. بخندید تا استرس ها، عصبانیت ها، خشم ها، فکرها از شما دور شوند.

ورزش کنید:

ممکن است بگویید مشغله ی کاری ما در طول روز بسیار زیاد است و وقتی برای ورزش کردن نداریم. میدانستید حتی اگر بیکار باشید و برای انجام کاری که تمایل به انجام دادن آن نداشته باشید، میتوانید بهانه تراشی بسیار کنید. بنابراین شما میتوانید 5 دقیقه از وقت روز خود را به ورزش کردن اختصاص دهید. لطفاً به فکر سلامت بدنی خود هم باشید.

آب فراموش نشود:

در طول روز سعی کنید به مقدار کافی آب بنوشید و از نوشیدن آب غافل نشوید.

و در آخر از خداوند سپاسگزار باشید در برابر آنچه که به شما داده است:

دوستان عزیز داشته ها و نعمت هایی که خداوند به شما داده را ببینید، چشمهای خود را بر روی داشته های خود نبندید. شما میتوانید با این کار از خداوند سپاسگزار شوید در مقابل آنچه که به شما عطا کرده است. و میتوان گفت که یکی از توصیه روانشناسی توجه به این نکته است.

نکات پایانی:

ما در این مقاله سعی نمودیم شما عزیزان را با توصیه های روانشناسی در جهت زندگی زیباتر آشنا سازیم. مطمئن باشید که با رعایت هر یک از نکات ذکر شده در متن مقاله شما میتوانید زندگی خود را زیباتر و پر طراوت تر از قبل سازید.

اگر تمایل دارید با عواملی که نابود کننده رابطه شما با همسرتان است آشنا شوید، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

عواملی-که-نابود-کننده-رابطه-زن-و-شوهر-میشود.

از شما عزیزان خواستار هستیم نظرات خود را در راستای رضایت خود از مطالب فوق بیان نمایید. ((ممنون از همراهی شما عزیزان)).

نظرات کاربران

 • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
 • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
 • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
 • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • زمینه های دلخواه
مقایسه