ندا مهدیوند 287 روز پیش
بازدید 265 بدون دیدگاه

ماشین لباس شویی چیست؟ ویژگی های ماشین لباس شویی

ماشین لباسشویی چیست؟

شستن لباس ها به تنهایی درون آب موجب پاکیزه شدن لباس ها نمیشود. بلکه آب باید با فشار قوی به همراه مواد شوینده مخصوص (پودر ها و مایع ها) با لباس برخورد نمایند. به عبارتی دیگر لباس های درون ماشین لباس شویی به همراه آب و مواد شوینده درون محفظه ی فلزی ماشین لباسشویی غلطانده میشود.
بنابراین امروزه به جهت تمیز نمودن لباس ها از چربی ها و چرک ها و همچنین کثیفی ها از ماشین لباسشویی استفاده میشود. هدف ما از نگارش این مقاله در لوکسیون، آشنا سازی شما عزیزان با ماشین لباس شویی و انواع آن است.

((ماشین لباس شویی))


در اکثر مواقع، ماشین لباسشویی ها به صورت خودکار هستند، به گونه ای که دکمه هایی در راستای استفاده از آب گرم، آب سرد، آب ولرم، مدّت زمان لازم در راستای شست و شوی لباس ها و همچنین خشک کردن لباس ها را دارند.
خانم ها میتوانند با توجه به میزان کثیفی موجود در لباس ها و همچنین نوع الیاف لباس ها ماشین لباسشویی را در استفاده از آب گرم، آب سرد، آب ولرم تنظیم نموده و همچنین مدّت زمان شست لباس ها را تعیین نمایند.
همچنین ماشین لباسشویی با چرخاندن سریع لباس ها میتواند لباس ها را حدالامکان خشک نماید.

انواع گوناگون ماشین لباسشویی:

ماشین لباسشویی با توجه به گذر زمان به انواع زیر تقسیم میشود.

1- ماشین لباسشویی سطلی:

ماشین لباسشویی سطلی، دارای یک مخزن به جهت قرار گرفتن لباس جهت شست و شو و تمیز نمودن لباس است.

2- ماشین لباسشویی دو مخزنه:

ماشین لباسشویی دو مخزنه دارای دو مخزن است. یکی از مخزن ها برای شست لباس ها و دیگری برای آب کشیدن لباس ها و خشک کردن لباس ها در حد محدودی مورد استفاده قرار میگیرد.

3- ماشین لباسشویی خودکار:

درب ماشین لباسشویی خودکار در جلوی آن قرار دارد. بزرگترین مزیت ماشین لباسشویی خودکار این است که تمام مراحل اعم از شست و شو، دمای آب، میزان شست و شو و نهایتاً خشک کردن ابتدا تنظیم میشود و سپس به صورت خودکار توسط ماشین لباسشویی سپری میشود.

به هنگام خرید ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه فرمایید

نمایشگر دیجیتال در ماشین لباسشویی:

در نمایشگر دیجیتال ماشین لباسشویی، مراحل شست و شوی لباس، مدّت باقی مانده از شست و شوی لباس، دور موتور ماشین لباسشویی، دمای آب انتخابی به جهت شست لباس نمایش داده میشود.

شست و شوی لباس با استفاده از بخار آب در ماشین لباسشویی:

شست و شوی لباس با استفاده از بخار آب در ماشین لباسشویی به گونه ای است، که آب تبدیل به بخار میشود. تبدیل آب به بخار علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب مزایای دیگری را به همره دارد. از جمله این مزایا میتوان به؛ شست و شوی بهتر لباس ها، ضد عفونی لباس ها، صاف ماندن لباس های حساس، عدم ورود آسیب به الیاف پارچه ها اشاره کرد.

زنگ هشدار دهنده در ماشین لباسشویی خودکار:

زنگ هشدار دهنده در ماشین لباسشویی خودکار، به هنگام توقف ناگهانی و یا اتمام کار ماشین لباسشویی شما را آگاه میسازد. از این جهت حتی در صورتی که شما خارج از آشپزخانه باشید میتوانید به هنگام اتمام کار ماشین لباسشویی مطلّع شوید.

برنامه ضد چروک در ماشین لباسشویی:

به هنگام وجود برنامه ضد چروک در ماشین لباسشویی، از آن جهت که ماشین لباسشویی با دور کمتری به هنگام خشک کردن لباس کار میکند، لباس ها کمتر چروک میشوند.

قفل ضد کودک در ماشین لباسشویی:

به هنگام وجود فرزند کودک، شما میتوانید در راستای اطمینان خاطر خود از قفل ضد کودک استفاده نمایید.

شست و شوی زود هنگام در ماشین لباسشویی:

گاه ممکن است، لباس هایی که شما در ماشین لباسشویی قرار میدهید چندان کثیف نباشند و شما تمایل داشته باشید شست و شو هر چه سریع تر صورت گیرد. در چنین مواقعی شما میتوانید ماشین لباسشویی خود را در شست و شوی 14 دقیقه ای تنظیم نمایید. در این هنگام علاوه بر آسیب کمتر بر الیاف پارچه، از استهلاک ماشین لباسشویی میکاهید.

آب کشی اضافی در ماشین لباسشویی:

گاهی ممکن است، بدن برخی از افراد بیش از حد به مواد شوینده حساس باشد. یا ممکن است شما اشتباهاً میزان مواد شوینده زیادی در مخزن ماشین لباسشویی ریخته باشید. در چنین مواقعی شما میتوانید از آب کشی اضافی در ماشین لباسشویی استفاده کنید. به گونه ای که یک بار اضافی ماشین لباسشویی لباس های شما را آب کشی میکند.

برنامه ی قبل شستشو:

گاهی ممکن است، لباس های شما بیش از حد معمول کثیف باشند. در این صورت شما میتوانید از این برنامه در ماشین لباسشویی بهره مند شوید. کثیفی های موجود بر روی لباس های شما قبل از شست و شوی اصلی به میزان کثیری کاهش می یابد.

داخل شدن آب گرم و سرد به طور جداگانه داخل ماشین لباسشویی:

گاهی ممکن است در جایگاه ماشین لباسشویی لوله کشی آب گرم نیز علاوه بر آب سرد وجود داشته باشد. در این هنگام شما میتوانید ماشین لباسشویی خریداری کنید که دارای دو شیر باشد. ماشین لباسشویی میتواند به جای استفاده از المنت در راستای گرم کردن آب از آب گرم به طور مستقیم استفاده نماید.

نکات پایانی:

بهتر است به هنگام خرید ماشین لباسشویی حداقل به موارد مذکور در قسمت فوق توجه نمایید. امیدواریم که از متن فوق نهایت استفاده را برای شما عزیزان به همراه داشته باشیم.

اگر میخواهید تفاوت تفلون و چدُن را درک کنید بهتر است بر روی لینک زیر کلیک کنید.

قابلمه-تفلون-یا-چدن؟

از شما عزیزان خواستار هستیم نظرات خود را در راستای رضایت خود از مطالب فوق بیان نمایید. ((ممنون از همراهی شما عزیزان)).

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *